Jak poznać, że to miłość?

Widzisz lecący samolot i mówisz, że ktoś o tobie myśli. Kiedy widzisz dwa lecące samoloty, to jest ktoś, kto cię kocha. Zbijające się lustro oznacza siedem zmarnowanych lat naszego życia. Przebiegający drogę czarny kot przynosi nieszczęście, podczas gdy wdepnięcie lewą nogą w psie odchody niesie ze sobą pomyślność. Dopijanie ostatnich kropli z butelki oznacza ślub jeszcze tego samego roku... Jak jednak zrozumieć, czy chłopak, którego kocham, nada sensu mojemu życiu lub na odwrót - zburzy je? Czy są znaki, po których to poznam?" (Bianka).

     Droga Bianko, nie ma oznak, które mogą dać odpowiedź na jedno z najbardziej decydujących pytań w całej historii naszego życia. Jest to pytanie, które przynajmniej raz w życiu każdy z nas sobie zadał, nawet jeśli tylko półgłosem.
     Nie ma nikogo, ani wiernego przyjaciela, ani uczonego i szanowanego starca, który mógłby nam dopomóc w zrozumieniu tej prawdy oraz znaczenia uczucia, które posiadamy. Wiem, że ta odpowiedź może wydać ci się żadną odpowiedzią. I rzeczywiście tak jest. Nie istnieją magiczne zaklęcia ani cudowne i niezawodne recepty.
     Musisz tylko i wyłącznie słuchać siebie samej, ponieważ to, co jest oczywiste, to serce, które mówi jasno, chociaż tak często uważamy, że nie wypada nam go słuchać. Mogłabym ci powiedzieć, że kiedy pojawi się przed nami mężczyzna naszego życia, to nasze serce przez chwilę przestaje bić, ptaki zaczynają świergotać, gwiazdy zaczynają świecić w dzień i niebiańska muzyka zaprasza cię do tańca. Widzisz, Bianko, to naprawdę się zdarza, ale jeśli uważamy, że miłość to nic więcej, będziemy nierozsądni. Ponieważ w naszym życiu nie zawsze świeci słońce, a wiatr nie zawsze będzie cichy i przyjazny.
     Mam chęć powiedzieć ci, że miłość wstrząsa, tak w sensie pozytywnym, jak i negatywnym, bez półśrodków. Jeśli zatrzymasz się, aby przemyśleć swoje uczucie, i spostrzeżesz, że ciało i dusza tańczą w rytm tej samej muzyki; i że to wszystko nie jest jak kamień, który izoluje cię od innych ludzi, skazując na niewolę, z której nie można się wyzwolić, ale że są to skrzydła, które otwierają cię na świat oraz na innych ludzi, to fundamenty pod dobry wybór zostały już położone.

Gioia Quattrini
źródło: bosko.pl
Miłość: