Franciszkanie zapraszają na urodziny

    Franciszek z Asyżu to jeden z najbardziej znanych świętych Kościoła katolickiego. Jego prostota, pokora, a zarazem oryginalność nie tylko budzą zachwyt i szacunek kolejnych pokoleń chrześcijan, ale też podbijają serca wyznawców innych religii. Mimo upływu wieków, postać biedaczyny wciąż zdumiewa i porywa, wciąż prowokuje, by podobnie jak on zakochać się w Miłości.
    W tym roku nasz zakon franciszkański obchodzi osiemsetne urodziny: w 1209 r. papież Innocenty III zatwierdził regułę życia św. Franciszka, co dało początek wspólnocie. Z tej okazji chcemy dzielić się radością z powołania, jakim obdarzył nas Bóg. W dniach 22–26 sierpnia wszystkich ludzi dobrej woli zapraszamy na „Max Festiwal” – zlot młodzieży, który odbędzie się w Niepokalanowie (największym klasztorze katolickim, założonym przez św. Maksymiliana M. Kolbego). Pragniemy wspólnie stworzyć atmosferę radości, pokoju i braterstwa oraz podzielić się… ogromnym tortem. Na terenie klasztoru powstanie średniowieczny obóz, na pamiątkę tego, w którym zebrali się pierwsi franciszkanie na kapitułę namiotów. Nie zabraknie dobrej muzyki i zabawy.
    Wiemy jednak, że życie nie zawsze jest proste, dlatego chcemy pochylić się także nad nurtującymi Was problemami. W „namiotach tematycznych” na terenie obozu będziecie mogli sporo się dowiedzieć na temat zagrożeń duchowych, uzależnień, mediów, misji czy powołania. Każdy człowiek jest wyjątkowy i wspaniały; pragniemy, aby ta prawda, o której często zapominamy, stała się mottem naszego spotkania.
    Zainteresowanych udziałem w „Max Festiwalu” zapraszamy na stronę internetową www.maxfestiwal.pl.
o. Piotr M. Żurkiewicz
Czytelnia: