Grudniowe czasopisma Wydawnictwa Sióstr Loretanek

     W grudniowym numerze miesięcznika „Różaniec” pragniemy zamyślić się nad wcielonym Słowem, by uchylić naszym Czytelnikom rąbka tajemnicy, w której Bóg stał się człowiekiem. Ks. Wojciech Przybylski w artykule „Bóg tęskni za nami i wychodzi ku nam” przybliża zwyczaje związane z pobożnym przeżywaniem Adwentu. Autor podkreśla wartości rorat, szarej godziny i wyjątkowego czasu łaski, który związany jest z uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Agnieszka Kasprzak w artykule „Zrozumieć Boże Narodzenie” podejmuje refleksję nad dzisiejszym świętowaniem. Autorka szuka odpowiedzi na pytania: Co jest istotą tego czasu i co sprawia, że tak często gubimy sens religijnych wydarzeń?
     – „To był prawdziwy cud! Żaden z górników nie ma co do tego wątpliwości: cud ocalenia i wydobycia, cud Boga i ludzkiej solidarności” – pisze o. Adam Bartyzoł, klaretyn, który towarzyszył rodzinom czekającym na wydostanie uwięzionych górników z kopalni na pustyni Atakama w Chile.
     W grudniowym numerze również prezenty dla Czytelników: Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy na rok 2011, karta z przesłaniem nadziei i konspekt spotkania kółka różańcowego.

     Praca nade wszystko? – to temat grudniowego numeru „Sygnałów troski”, miesięcznika dla rodziców. Zajęci, zapracowani, obciążeni licznymi zadaniami wpadamy w wir codzienności, której głównym celem staje się praca i zawodowa kariera. W najnowszym numerze próbujemy zastanowić się nad tym, gdzie kończy się praca, a zaczyna pracoholizm i czy z drugiej strony nie robimy czasem wszystkiego, by jak najmniej pracować w pracy. Beata Rybak w artykule „Co z czasem po pracy?” podpowiada, skąd wziąć wolny czas i jak dobrze go wykorzystać. W numerze również wypowiedzi dzieci, które trafnie komentują zawodowe obowiązki rodziców i wyjaśniają, jak one rozumieją konieczność zarobkowania. W miesięczniku znajdziemy również teksty o tym, co może pracująca matka i w jaki sposób włączać dzieci w wykonywanie domowych obowiązków, tak by trud opieki nad domem nie był tylko zadaniem zapracowanej mamy.

     Grudniowy numer „Anioła Stróża”, miesięcznika dla dzieci, przypomina nam o Aniele Niewiarygodnej Wiadomości i Boskich tajemnicach, które szczególnie dają się zauważyć w noc Bożego Narodzenia. W artykule Małgorzaty Nawrockiej „Czekolada, prezent i tajemnicza buteleczka” możemy przeczytać o tym, dlaczego Pan Bóg ukrywa przed nami pewne sprawy i jakie są tego dobre strony. Jak sobie poradzić z tymi wielkimi tajemnicami Boga podpowiada br. Tadeusz i s. Estera w ramach cyklu Sprawności do świętości. Iwona Kocińska natomiast pisze o pewnej żołnierskiej opończy, która stała się początkiem świętości Marcina z Tours, patrona dzieci.

     Zapraszamy do lektury pism, a także do odwiedzenia naszych stron internetowych: www.rozaniec.eu, www.sygnalytroski.pl, www.aniolstroz.com. Miesięczniki można nabyć w sklepach sieci EMPiK i księgarniach katolickich lub zaprenumerować w Wydawnictwie Sióstr Loretanek: Warszawa, ul. Żeligowskiego 16/20; tel. (22) 673 58 39; e-mail: prenumerata@loretanki.pl; www.loretanki.pl.

Czytelnia: