Kasiowe Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

     Jesteśmy rodziną i przyjaciółmi Kasi Figury. Kasia jest wspaniałą dziewczyną, pełną optymizmu, kochającą życie i ludzi. Nigdy nie lubiła bezczynności, miała liczne pasje, którymi zarażała bliskich i znajomych. Żeglowała i prowadziła rejsy, jeździła na nartach, wspinała się i zdobywała górskie szczyty. Uwielbiała podróże. Kasia ma również artystyczną duszę: fotografuje, pisze opowiadania, rysuje, gra na gitarze i śpiewa. Jest miłośniczką szant, przede wszystkim zespołu Ryczące Dwudziestki.
     Kasia skończyła dwa kierunki studiów na AGH: inżynierię materiałową i informatykę. Od kilku lat pracowała w znanej firmie informatycznej. W 2003 roku poznała Tomka, swojego przyszłego męża, z którym spędziła wiele szczęśliwych momentów i dzieliła swoje pasje. Na październik 2009 roku planowali wyjazd w Himalaje i wspinaczkę na Ama Dablam (6812 m n.p.m.).
     Niestety ten, jak i inne plany zostały nagle przerwane w lipcu 2009 roku przez diagnozę: "nowotwór złośliwy jelita grubego". W ciągu dwóch tygodni od diagnozy Kasia miała operację, w trakcie której usunięto guz z jelita i wykryto przerzuty do wątroby. Choroba już w momencie rozpoznania była w bardzo zaawansowanym stadium.
     Po operacji nastąpiły liczne serie chemioterapii, jednak zastosowane podczas terapii leki nie były w stanie na dłużej zatrzymać progresji choroby. Pojawiły się również nowe przerzuty. W związku z tym lekarze poinformowali nas o wyczerpaniu możliwości leczenia, któremu Kasia mogłaby zostać poddana w Krakowie.
     Nową nadzieję dali nam Specjaliści z podparyskiej kliniki Raymond Poincare, w której Kasia była już na konsultacjach. Podjęli się leczenia i zamierzają spróbować innych nowoczesnych leków, chemii podawanej bezpośrednio do guza i interwencji chirurgicznej, jeśli będzie możliwa.
     Niestety, przeszkodą są kwestie finansowe. Koszt jednej doby pobytu w szpitalu, wraz z leczeniem, to 2200 EURO. Koszt zalecanego, 3-4 tygodniowego pobytu to 45000 do 60000 EURO.
     Są to sumy przekraczające nasze możliwości finansowe. Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o udzielenie wsparcia w walce o Kasi zdrowie. Wierzymy, że dzięki dużej liczbie nawet niewielkich “cegiełek” uda się osiągnąć cel.
Numer konta:
58 8589 0006 0000 0011 1197 0001
Caritas Archidiecezji Krakowskiej
ul. Ossowskiego 5, 30-656 KRAKÓW
Koniecznie z dopiskiem "leczenie Katarzyny Figura".

Przelewy zagraniczne:
IBAN: PL 58 8589 0006 0000 0011 1197 0001
Kod swift: POLU PL PR
Koniecznie z dopiskiem "leczenie Katarzyny Figura".

Prosilibyśmy również o przekazanie tej informacji swojej rodzinie, przyjaciołom, znajomym oraz innym osobom, które mogą pomóc.

Z góry dziękujemy za wszelką okazaną pomoc.

Więcej informacji na temat historii choroby, leczenia, zmagań z polską służbą zdrowia oraz Kasi niesamowitego optymizmu można znaleźć na jej blogu internetowym: herzogincecilie.wordpress.com

Czytelnia: