W głąb Pisma Świętego

Poszukujesz sensu Pisma Świętego? Mamy dla Ciebie rozwiązanie!
     Pismo Święte dla każdego chrześcijanina powinno stanowić główną pozycję w domowej biblioteczce. Jednakże często się zdarza, że zagląda się do Niego bardzo rzadko - i to nie przez lenistwo, brak chęci, lecz raczej z bardziej prozaicznej przyczyny: trudności z zrozumieniem niektórych jej aspektów.
     Ktoś powie: przecież nie powinno być z tym problemów! Każde Pismo Święte ma dołączone krótkie notatki o księgach biblijnych, czy też komentarze do specyficznych fragmentów Biblii. Nasuwa się jednak od razu pytanie: w jakim stylu są przedstawione tam informacje? Otóż to właśnie! W sposób bardzo „naukowy”. Autorzy posługują się w nich raczej językiem teologicznym, który ciężko zrozumieć będąc „przeciętnym śmiertelnikiem”.
     Jakie rozwiązanie można znaleźć zatem katolik? Czy jest zdany dalej na mozolne przedzieranie się poprzez teologię komentarzy biblijnych? Na całe szczęście nie! Już jest dostępna publikacja, który powinna się stać obowiązkową lekturą każdego katolika!
     „Sens ksiąg biblijnych”, bo o niej mowa, to prezentacja kilkuletniego cyklu audycji prowadzonych przez profesor Annę Świderkównę na falach Radia Józef. Cechą wyróżniającą omawianą książkę od innych podobnych publikacji jest przede wszystkim styl, jakim posługuje się autorka w swoich komentarzach. Całą książkę można przeczytać jednym tchem. Jest niezwykle wciągająca. Studiując ją człowiek ma wrażenie, że z każdą następną stroną odnajduje odpowiedzi na pytania, które sobie stawiał przez cały czas czytania Pisma Świętego. Jak to było z potopem? Z plagami egipskimi? Kim są aniołowie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz właśnie w tej książce! Co więcej, dla publikacji towarzyszy płyta CD z oryginalnym zapisem wybranych audycji profesor Anny Świderkówny.

W publikacji znajdziesz komentarze do następujących fragmentów Pisma Świętego:
- Księga Wyjścia
- Księga Tobiasza
- Księga Hioba
- Księga Psalmów
- Pieśni nad pieśniami
- Mądrość Syracha
- Księgi prorockie
- Nowy Testament

     Zatem jeżeli starasz się uchwycić sens Pisma Świętego, chcesz jeszcze lepiej zrozumieć wszystkie jego aspektu lub też wychwycić niuanse, na które do tej pory nie zwróciłeś uwagi - „Sens ksiąg biblijnych” to książka skierowana właśnie do Ciebie!

Portal Apostoł poleca!
Czytelnia: