Koncert na rzecz stypendystów Fundacji Jana Pawła II w Polsce

Charytatywny koncert na rzecz stypendystów Fundacji Jana Pawła II na którym zagrają Aga Zaryan oraz włoskie Trio Pannici odbędzie się w najbliższą niedzielę, 25 kwietnia, w Sali kameralnej Filharmonii Narodowej w Warszawie. Wydarzenie organizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II w Polsce we współpracy z Centrum Myśli Jana Pawła II połączone będzie z wyjątkową loterią fantową.

Kolekcja srebrnych monet Mennicy Polskiej, unikalne komplety filatelistyczne znaczków Poczty Polskiej i wiele wartościowych wydawnictw związanych z Janem Pawłem II to tylko niektóre z wielu wartościowych fantów, jakie będą do wygrania na loterii. Losy w cenie 30 i 50 zł będą do nabycia w przerwie koncertu.

Bilety na koncert w cenie 60 zł do nabycia w kasach Filharmonii Narodowej oraz za pośrednictwem strony www.ticketpro.pl.

Fundacja Jana Pawła II w całości pokrywa koszty pobytu w Polsce 150-ciu osób zza wschodniej granicy, umożliwiając im studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. By umożliwić tym młodym ludziom wyjazd na beatyfikację Jana Pawła II do Rzymu, polskie Towarzystwo Przyjaciół Fundacji JPII organizuje koncert połączony z loterią fantową. Dochód z imprezy w całości zostanie przekazany stypendystom.

Trio Pannici to formacja, która skupia trójkę wybitnych młodych włoskich artystów. Francesco Pannica, charyzmatyczny pianista i kompozytor; Barbara Saba, niezwykle dynamiczna aktorka, piosenkarka i tancerka; Marco Saba – perkusista i wszechstronnie utalentowany muzyk. Zaprezentują utwory skomponowane w oparciu o teksty Jana Pawła II.

Trio występowało w 2009 roku przed papieżem Benedyktem XVI na koncercie organizowanym przez Ambasadę Polską w Watykanie z okazji 4. rocznicy śmierci Jana Pawła II.

Aga Zaryan – jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek jazzowych młodego pokolenia o charakterystycznym, ciepłym i matowym tonie głosu. Nagrała już pięć albumów, w tym złoty, platynowy i multiplatynowy. W koncercie, na którym wykona utwory ze swojego repertuaru, towarzyszyć jej będą: Michał Tokaj (fortepian), Michał Barański (kontrabas) oraz Łukasz Żyta (perkusja).

W organizacji koncertu pomaga Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie – instytucja kultury zajmująca się szerzeniem i propagowaniem nauczania Jana Pawła II.

Czytelnia: