VII koncert chwały

Koncert
Już po raz siódmy, w samym centrum Lublina, będzie miał miejsce niezwykle radosny i poruszający VII koncert chwały. Tegoroczna edycja koncertu, zatytułowana Wystarczy Ci mojej łaski, odbędzie się 11 czerwca i ma stanowić artystyczną i duchową przestrzeń dla spotkania ludzi, którzy poszukują żywej, autentycznej i osobistej przyjaźni z Bogiem i mocnego zaangażowania we wspólnocie Kościoła. Kierunek tematyczny koncertu wyznaczają ślady życia i nauczania św. Pawła Apostoła, któremu w Kościele poświęcony jest 2009 rok. W oparciu o historię jego spektakularnego nawrócenia, radykalnego oddania życia Jezusowi i działalności ewangelizacyjnej chcemy skierować przesłanie do wszystkich, którzy pragną odnowionego i wartościowego życia. Nasz koncert nie jest typowym występem, nie jest formą jakiejś kolejnej muzycznej prezentacji, ale żywą i dynamiczną modlitwą Kościoła o doświadczenie Bożej obecności. Dlatego podczas koncertu uwielbienie odbywać się będzie wokół Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Podczas koncertu będzie obecny Krzyż Światowych Dni Młodzieży, ofiarowany młodym ludziom przez Papieża Jana Pawła II. To właśnie wokół tego Krzyża po raz pierwszy w 2003 roku zorganizowano modlitwę podczas I Koncertu Chwały w Lublinie.Koncert poprowadzą: Patrycja Michońska-Dynek (TVP1, PR3) oraz paulista O. Bogusław Zeman. Dla tych, którzy nie mogą dotrzeć na to wydarzenie przygotowaliśmy transmisję internetową na żywo na stronie koncertu - www.koncertchwaly.lublin.pl.

Czas i miejsce
11 czerwca, godz. 19.15, Plac Litewski w Lublinie

Muzyka
Specyfikę koncertu tworzyć będzie, jak co roku, energetyczna muzyka, łącząca w odważnych aranżacjach wpływy gospel, prasie&worship, hip-hopu czy gitarowego rocka. Charakter i formułę radosnego spotkania prezentowaną w czasie koncertu, który na stałe wpisał się w tradycję imprez muzycznych naszego miasta i regionu, pragniemy podtrzymać i uzupełnić w tym roku o nowe piosenki, ale również pieśni tradycyjne w nowych aranżacjach (Te Deum). W czasie koncertu zabrzmią dynamiczne i radosne pieśni uwielbienia wykonywane przez chór i zespół Gospel Rain, znakomitych gości, solistów – Patrycję Golę (Big Star, Taniec z Gwiazdami, Orkiestra Tomasza Szymusia), Adama Krylika (Chily My, Orkiestra Adama Sztaby, Taniec z Gwiazdami) i Bartka Jaskota, stuosobowy Chór dla Jezusa, liczny zespół instrumentalny. Muzyce towarzyszyć będzie taniec, obrazy plastyczne w wykonaniu Teatru ITP, znaki (np. namaszczenie zebranych olejkiem). Koncert rozpocznie o godz. 19.15 występ Bartka Jaskota (projekt My w Nim). Bezpośrednio przed koncertem odbędą się warsztaty muzyczne, plastyczne i teatralne przygotowujące wykonawców do koncertu. Planowane warsztaty są, jak co roku, jednym z największych przedsięwzięć artystycznych w Lublinie i całym regionie, skierowanym dla amatorów i nieprofesjonalistów, angażującym ponad 200 uczestników (w tym wokalistów-chórzystów, tancerzy, wykonawców pantomimy, aktorów). Warsztaty są bezpłatne i adresowane do jak najszerszego grona młodych artystów.

Zgromadzenie młodego Kościoła
Spodziewamy się, że tak jak w poprzednich latach, podczas koncertu na Placu Litewskim w Lublinie zgromadzi się kilka tysięcy ludzi w wieczór święta Bożego Ciała. Chcemy by dla obecnych koncert był okazją do:
- spotkania się pokolenia, ludzi szukających na nowo drogi ku Jezusowi
- radykalnego uwielbienia Boga w pieśniach, tańcu, znakach (ogień, woda, olej radości);
- wezwania do przyjęcia przebaczenia i odnowienia w życiu codziennym w oparciu o Ewangelię;
- doświadczenia wspólnoty i jedności Kościoła
Pragniemy, by podobnie jak w ubiegłych latach, zanikła granica między sceną i publicznością, by wszyscy razem stanowili jedność, wspólnotę, która nie przyszła tylko po to, by popatrzeć, posłuchać, ale by wołać o doświadczenie Bożej mocy i Bożej miłości.

Organizacja
Organizatorami koncertu są: Centrum Duszpasterstwa Młodzieży oraz Stowarzyszenie Artystyczne „GR”.
Przygotowaniami kierują: ks. Mirosław Ładniak – dyrektor koncertu, Marcin Wąsowski - reżyser oraz Grzegorz Głuch – szef muzyczny koncertu.

Gospel rain
GOSPEL RAIN to znakomicie brzmiący, obecnie jeden z najlepszych w Polsce, trzydziestoosobowy pop-gospelowy chór prowadzony przez Grzegorza Głucha. W lipcu 2002 zespół wystąpił podczas Światowych Dni Młodzieży zwołanych przez Jana Pawła II w Toronto (Kanada). Brał udział w kilku koncertach telewizyjnych i radiowych m.in.: dla programu Raj w 2003 (TVP1), Pokolenie JPII - Strefa błogosławieństw w 2007 (TVP Lublin), Podziel się radością w 2007 (TVP2), nagrywał dla TVN. Występował na wielu festiwalach m.in. Song of Songs, Gospel Camp Meeting, festiwalu Stróże Poranka i na wielu koncertach w Polsce i za granicą. Miał także możliwość posługiwać w czasie wielkich spotkań modlitewnych pod przewodnictwem o. Johna Bashobory (Gdańsk, Lublin, Warszawa). Grupa współpracowała z wieloma znakomitymi muzykami: Mirkiem Kirczukiem (FPS), Ewą Urygą, Piotrem Nazarukiem i Pawłem Zareckim (TGD, Anna Maria Jopek), Krzysztofem Zalewskim, Pawłem Bębenkiem, Janem Pospieszalskim, Adamem Krylikiem, Adamem Rymarzem. Dodatkowe informacje – www.gospelrain.kdm.pl

Teatr itp.
Grupa powstała na wiosnę 2001 roku z inicjatywy ks. Mariusza Lacha. Początkowo należeli do niego studenci polonistyki KUL. Podczas festiwalu kultury studenckiej Kulturalia 2001 wystawili oni spektakl Perła. Dobre przyjęcie zachęciło grupę do kontynuowania i poszerzenia działalności. Podstawą teatru jest chóralny śpiew stanowiący tło spektaklu. Ogromny nacisk kładziony jest również na sceny zbiorowe i przebogatą, choć stylową scenografię. Dotychczasowy dorobek zespołu stanowi osiem spektakli: Perła, Toast, Historyja, Nasze miasto wg Thorntorna Wildera, Raj utracony wg Johna Miltona, Józef, Niebieski ptak, Odysea, Historyja – wznowienie. Spektakle prezentowane są w wielu miastach Polski, nie tylko w Lublinie, a nawet za granicą. Zespół grał również w Berlinie, teatrze Roma w Warszawie, Łodzi, Opolu, Zielonej Górze, Gdyni, Białej Podlaskiej, Płocku, Elblągu, Częstochowie, Nowym Sączu, Nidzicy, Bydgoszczy, Różanymstoku, Świeciu. Dodatkowe informacje – www.teatritp.socjum.pl

Kontakt
Anna Bryła
promocja medialna VII koncertu chwały
e-mail: anna.bryla@wp.pl
tel. 0501 654 360
www.koncertchwaly.lublin.pl

Koncert chwały
Czytelnia: