Pomoc Haiti - zbiórka do puszek

Poruszeni tragedią na Haiti mieszkańcy wielu diecezji włączyli się w pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi. Konferencja Episkopatu Polski zaapelowała, by wierni wsparli Haitańczyków, uczestnicząc w ogólnopolskiej zbiórce do puszek przy kościołach. W kilku diecezjach kwesta odbyła się w ubiegła niedzielę. W innych miejscach kraju zbiórka przy kościołach odbędzie się 24 stycznia 2010 r. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone za pośrednictwem Caritas Polska na pomoc Haiti.

- Serdecznie dziękujemy, tym którzy już wsparli nasze działania. Zachęcamy, by jednoczyć się w darze serca na rzecz Haiti. Można to zrobić wrzucając pieniądze do puszki Caritas, ale także wysyłając charytatywny SMS - podkreślił ks. Marcin Brzeziński, zastępca dyrektora Caritas Polska.

Pierwsza transza pieniędzy w wysokości 30 000 Euro została przekazana w czwartek 14 stycznia. Pieniądze za pośrednictwem Caritas Internationalis zostaną wykorzystane na organizację pomocy na miejscu.

Wkrótce Caritas Polska przekaże kolejne środki finansowe, by wesprzeć poszkodowanych w tragedii na Haiti. Caritas Polska przygotowała transport z pomocą humanitarną. Prawdopodobnie zostanie on wysłany we wtorek 19 stycznia.

- Czekamy na możliwość wylotu samolotu z Polski. Jesteśmy gotowi w każdej chwili - powiedział ks. Marcin Brzeziński, zastępca dyrektora Caritas Polska.

By pomóc:
WYŚLIJ SMS O TREŚCI "POMAGAM" NA NUMER 72052, koszt 2,44 zł z VAT.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy rozumiejąc tragedię Haiti, wspierają działania Caritas Polska. Pamiętajmy jednak, że oprócz środków finansowych ważna jest nasza modlitwa za poszkodowanych i wszystkie służby udzielające pomocy.
Zobacz również: Solidarni z Haiti
Czytelnia: