Różaniec - marzec 2011 - Uzdrawiająca moc przebaczenia

     Przebaczenie jest trudnym elementem naszego codziennego życia. Wymaga od nas miłości, zrozumienia i żywej wiary w Tego, który każdego dnia wybacza nam nasze słabości i grzechy. W marcowym numerze miesięcznika „Różaniec” pragniemy zastanowić się nad tym, jakie znaczenie ma przebaczenie w naszym życiu i co zrobić, by doświadczyć jego uzdrawiającej mocy.
     „Wybaczenie jest bardziej procesem niż aktem czy zdarzeniem. Ma swoją dynamikę. Na każdym jego etapie mogą ujawnić się wewnętrzne i zewnętrzne trudności” – czytamy w artykule ks. Romualda Jaworskiego, który wyjaśnia również poszczególne etapy przebaczenia.
     Lidka i Tomek są małżeństwem z kilkuletnim stażem, świadomymi rodzicami swojej córeczki Oleńki dopiero od półtora roku. Darem rodzicielstwa zostali obdarzeni już wcześniej, ale w ich życie wkradł się śmiertelny grzech – aborcja. W tym numerze opowiadają o tym, w jaki sposób doświadczyli uzdrawiającej mocy przebaczenia.
     „Błogosławieństwa Jezusa z Kazania na górze to osiem szlaków prowadzących na szczyt ewangelicznej doskonałości. Są one otwarte jedynie dla tych, którzy zdecydują się na zdobycie szczytu”. Ks. prof. Edward Staniek, rozważając Osiem Błogosławieństw, podpowiada nam, w jakim sposób uczynić je pomocą przy rachunku sumienia.
     „Post to okres gorliwej modlitwy, pokuty i rezygnacji z wszelkiej próżności: w słowie, stroju i pożywieniu. To także czas jałmużny”. O tym, co zrobić, by wyciszyć dom i swoje wnętrze, pisze o. Ignacy Kosmana.
     W najnowszym numerze pochylamy się również nad tajemnicą sakramentu pokuty i pojednania, który jest osobistym, wręcz intymnym spotkaniem z miłosiernym Bogiem. Ksiądz Krzysztof Grzywocz, odpowiada na trudne pytania związane ze spowiedzią i udziela cennych wskazówek dotyczących głębokiego i owocnego przystępowania do tego sakramentu.
     W marcowym numerze również rozważania różańcowe, komentarze do Słowa Bożego na każdy dzień miesiąca, konspekt spotkania kółka różańcowego i konferencja formacyjna ks. Jacka Kucharskiego o przebaczeniu.

     Zapraszamy do lektury pisma, a także do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.rozaniec.eu. Miesięcznik można nabyć w sklepach sieci EMPiK i księgarniach katolickich lub zaprenumerować w Wydawnictwie Sióstr Loretanek: Warszawa, ul. Żeligowskiego 16/20; tel. (22) 673 58 39; e-mail: prenumerata@loretanki.pl; www.loretanki.pl.

Czytelnia: