Wyznanie, że Jezus jest Panem

     JEZU, wierzę w Twoje zmartwychwstanie Bóg Cię uwielbił, napełnił Cię Duchem Świętym i dał Ci imię, które jest ponad wszelkim imieniem.
     Klękam przed Tobą na znak, że uznaję Cię PANEM, MOIM PANEM, PANEM całego mojego życia I poddaję się całkowicie Tobie i Twojej świętej woli, abyś uczynił ze mną to, co chcesz.
     Nie chcę już więcej być centrum swojego życia. Panie Ty przejmij kierowanie Uczyń, abym pragną i robił to, co Ty chcesz Powierzam Ci całego siebie. Chcę być Twój, tylko Twój i niczyj więcej. Ogłaszam Cię Panem mojego życia, moim jedynym Panem. Nie chcę być niewolnikiem ani pieniędzy, ani przyjemności, ani żadnej wady lub żądzy, która mnie oddala od Ciebie. Daję Ci całe moje życie, na zawsze.
     Podejmuj wszystkie decyzje według Twojej woli i spraw, Abym był jak Maryja, sługą Twojego Słowa, ponieważ to jest jedyny sposób na to, by być naprawdę wolnym. Ja nie chcę już więcej żyć, żyj Ty we mnie. Daj mi swoje życie w zamian za moje, które Ci dzisiaj powierzam na zawsze. Wiem, że potraktowałeś poważnie moje słowa, tak jak ja potraktowałem poważnie Twoje wezwanie.
     Otwieram Ci całkowicie bramę mojego serca. Wejdź we mnie i zostań ze mną na zawsze.